Jump to content
Corsa-C.ro
Vita_Fresh

Scaune incalzite Corsa/Combo C

Recommended Posts

Salutare tuturor!

E cineva care a facut un retrofit de incalzire la scaunele fata si ma poate ajuta cu ceva detalii/date tehnice?

Am butoanele OEM de langa bricheta,dar mai departe nu stiu ce model de plase sa iau dat fiind ca butoanele au o singura treapta(ON/OFF). 

Mi-ar fi de mare folos niste indicatii de unde sa vin cu alimentarea in butoane si ce model de plase sa iau sa le pot lega la butoanele OEM ale masinii,nu vreau intrerupatoare after-market cu 15428 de trepte pentru ca una este arhisuficienta.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Iti zic eu ce si cum, da am nevoie de timp. Te-ai uitat daca ai cablaj tras pana la butoane si mufele aferente?

Ultima data cand m-am uitat parca nu era nimic,ma mai uit o data astazi sa fiu sigur.

Nu e graba ca a trecut frigu de acum,da sa le am gata pentru iarna viitoare :D

Posted (edited)

Arunci o privire aici? Apoi mai vorbim.

Edited by liviu2004

M-am uitat.

Eu doar ce am facut tot interiorul la masina,inclusiv huse deci nu mai e cazul sa le spal. Iar legat de scaune,ale mele sunt dinalea ce se rabateaza ca la masinile in 2 usi,asa a fost echiparea nu stiu daca toate Combo sunt asa....deci nu cred ca mai are rost sa le desfac in 2 din moment ce pot sa le rabatez si zic eu ca e destul loc pentru a lucra.

Legat de fire/mufe,nu am la bricheta,iar sub scaune nu m-am uitat,desi cred ca nici acolo nu le are...

Mai departe trebuie sa caut un model de plase de incalzire sa fie cat de cat ok,sa le fixez pe scaune si tras instalatia,la butoane ,la plase etc. Trebuie sa recunosc ca unele poze m-au cam bagat in ceata,fara sa te superi pe mine 😁

Astazi au sosit butoanele si rama de la butoane. Mi-a lasat si mufele din spatele lor pe pozitie ceea ce e de bine.

Am incercat sa incarc ceva poze cu ele,dar vad ca da eroare forumul.

Da, vad ca de la o vreme, uploadul face figuri. Bine ca ai mufele, fara ele nu faci nimic.