Jump to content
Corsa-C.ro
Sign in to follow this  
liviu2004

Conversie de la cutie Easytronic la Manuală

Recommended Posts

Esti genul care rezolva problemele si nu specifica cum? Daca da, cred ca incheiem repede discutiile pe aici.

Posted (edited)
3 hours ago, liviu2004 said:

Esti genul care rezolva problemele si nu specifica cum? Daca da, cred ca incheiem repede discutiile pe aici.

Imi cer scuze ca nu mai inteles,dar mai sus am specificat ca schimb garnitura din epurator!!!si am de asteptat 3 zilea,adica astazi a fost ziua cand mi-a venit garnitura😊

Ai nu,nu sunt genul care rezolva problemele fara sa spuna cum!ba din contra ma bucur daca pot ajuta alti colegi,si sa fiu ajutat daca nu stiu👍

Edited by Clau

21 hours ago, Clau said:

chestia cu ceasul in bord din soft,ce cum este?unde este acolo unde a fost cutia sau?si inca ceva eu mai am eroarea in ceasuri cu p0705-71 ai vreo rezolvare si pentru asta?stima

Ceasul din bord este numai pentru Corsa C si apare in locul km partial.

P0705, daca citesti cu atentie mai sus, te-am intrebat: Ai programat ceasurile sa fie pentru cutie manuala? Canbus si variant config?

Posted (edited)
On 8/9/2019 at 10:20 AM, liviu2004 said:

Ceasul din bord este numai pentru Corsa C si apare in locul km partial.

P0705, daca citesti cu atentie mai sus, te-am intrebat: Ai programat ceasurile sa fie pentru cutie manuala? Canbus si variant config?

Da,am dezactivat de acolo cutia,dar tot este eroarea🙃la tip transmisie am pus acum MT(raport mare)si a disparut.dar e ok asa?stima🍾

20190810_214845.jpg

Edited by Clau

Daca a disparut eroarea, lasa asa.

Posted (edited)
1 hour ago, liviu2004 said:

Daca a disparut eroarea, lasa asa.

Ok ramane asa,ei in legatura cu sutele de erori ce le aveam eu acolo,si relantiul prost,se pare ca  rezolvareaa fost cu garnitura de la epurator.schimbata sau pt cine doreste sa schimbe epurator-ul😊sonda 2 a fost defecta am schimbat-o deci totul perfect.Multumesc frumos!Stima🍾

Edited by Clau