Jump to content
Corsa-C.ro
Sign in to follow this  
liviu2004

Amortizoare capotă

Recommended Posts

Pentru ca mi-a plăcut ideea de a avea amortizoare capotă la Corsa C, am găsit pe  un set la vânzare, din Hong Kong.

http://www.ebay.com/itm/Bonnet-Hood-Damper-Support-Lifter-Strut-Opel-Vauxhall-Corsa-C-00-06-Chevrolet-/121153670345?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item1c35524cc9&vxp=mtr

Cam așa arată setul la pachet:

post-5-0-40232200-1420398782_thumb.jpg

Instalarea e foarte simplă, se scot 4 șuruburi, se prind clemele, se prind amortizoarele și aia e.

post-5-0-30715500-1420398858_thumb.jpgpost-5-0-20877700-1420399001_thumb.jpgpost-5-0-97756400-1420399012_thumb.jpg

Dimensiuni amortizoare:
Lungimea totală din centrul prinderilor: 58.6 cm; lungime tub gros: 31.5 cm; lungime tub subțire 27.1 cm; diametru tub gros 18 mm; diametru tub subțire 8 mm.

Nu te plictisesti deloc Liviu!

Felicitari!

As fi vrut si eu sa iau,dar nu mai sunt disponibile la acel vanzator. Poate gasesc in alta parte sa le iau si eu...:(

Multumesc!

Intradevar le vazusem si eu pe cele din al doilea link,dar vad ca au un pret mai mare si cu taxe ajung pe la 77$.

O sa ii dau un mesaj celui de pe ebay poate mai are ceva ratacit prin debara :)

Am gasit amortizoare la un baiat din Constanta,ceva de la JOM. Mi-a spus ca ajung in vreo 4-5 zile. Dupa ce le montez revin cu un feed-back sa vad ce e de capul lor.

Daaa,nu am mai zis nimic de telescoape pentru ca au ajuns si nu au nici o treaba cu realitatea....

Dea naiba in ele ca greu se mai gasesc....